Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Pro-Medic

50

Dziękujemy za wiadomość

Kursy pierwszej pomocy – przydatny obowiązek

Autor: Pro-Medic, publikacja: 2021-01-11

Nie wiadomo, kiedy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Warto przygotować się na takie sytuacje, żeby potrafić szybko udzielić pierwszej pomocy, a w rezultacie uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Kursy z pierwszej pomocy

Obowiązek udzielania pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to nie tylko nasz moralny obowiązek, ale też obowiązek regulowany polskim prawem. Niestety, duża część świadków wypadku boi się, że udzielona pomoc być może doprowadzi do jeszcze większej szkody. Wiele osób po prostu nie ma wiedzy.

Kursy pierwszej pomocy pozwalają porzucić strach na poczet szybkiej reakcji i skutecznego udzielenia pomocy poszkodowanym. Po ukończeniu takiego szkolenia uczestnicy otrzymują imienne certyfikaty poświadczające udział oraz zakres tematyczny kursu.

Kursy pierwszej pomocy dla nauczycieli i rodziców

Każdy nauczyciel wie, jak wielką odpowiedzialność nosi na swoich barkach każdego dnia. Przede wszystkim polega ona na dbaniu o bezpieczeństwo swoich uczniów. Pracownicy oświaty poprzez szkolenia pierwszej pomocy systematyzują swoją wiedzę, zdobytą na przestrzeni lat, ale też aktualizują ją o nowe wytyczne, które przecież regularnie się zmieniają.

W domu, gdzie dzieci bacznie obserwują rodzice, bezpieczeństwo również powinno stać na czołowym miejscu. Każdy rodzic z pewnością chciałby pomóc własnemu dziecku. Jednak bez fachowej wiedzy i umiejętności, w dodatku w silnym stresie, takie działania mogą się opóźnić lub wcale nie zostać zrealizowane. Mając na uwadze powyższe, opiekunowie dzieci, czy to nauczyciele, czy rodzice, powinni wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.

Kurs dla pracowników firm

Pracodawca prawnie zobowiązany jest do zapewnienia środków do udzielania pierwszej pomocy, a także przeszkolenia pracowników swojej firmy z zakresu pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy dla pracowników powinien być dopasowany do środowiska panującego w zakładzie – inaczej będzie wyglądało szkolenie pracowników biurowych, a inaczej pracowników obsługujących parki maszynowe. Dzięki odbytemu szkoleniu z pewnością bezpieczeństwo, a także samopoczucie pracowników, będzie zdecydowanie na wyższym poziomie.

Kurs pierwszej pomocy - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 1 555 Firm Szkoleniowych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kursach pierwszej pomocy

Skontaktuj się